Vydáno: 25.2.2021
QuickSeal

Lízátkový test pro školy i domácnosti

    Praha 25. února 2021 – Nová unikátní metoda pro antigenní testování na koronavirus ze slin, která vstupuje na český trh pod názvem V-Chek, byla včerejším rozhodnutím Ministerstva zdravotnictví ČR povolena k použití také pro širokou veřejnost. Výhradním distributorem takzvaného lízátkového či houbičkového testu pro Českou republiku a současně Slovensko je společnost QuickSeal International (QSI). Odběr vzorku se neprovádí stěry ani vykašláváním slin, ale pouhým vložením speciálního odběrového tamponu, „lízátka“, do úst testovaného. Výsledek vykazující vysokou míru přesnosti je k dispozici do 15 minut. Test spolehlivě detekuje i nové mutace koronaviru. Používá se již například v Rakousku, Německu, Itálii nebo Španělsku.

    „Největší výhodou testu je snadné použití, komfort testovaného a rychlý výsledek,“ uvedl obchodní ředitel společnosti QSI Michal Továrek. „K odběru slin stačí ponechat testovací tampon v ústech po dobu devadesáti vteřin. K vyhodnocení nejsou potřeba žádné další přístroje ani pomůcky, testovací kazeta pro odečtení výsledku je již součástí setu.Obecně je toto bezbolestné a neinvazivní vyšetření vhodné ve všech případech, kdy může být problematický výtěr z nosohltanu a uplatní se tak zejména pro rychlý odborný test u seniorů, dětí, pacientů s kognitivními poruchami nebo např. v Alzheimer centrech,“ dodal.

    Jako nejšetrnější a nejjednodušší metoda testování je podle Továrka
    V-Chek vhodný také pro testování zaměstnanců na pracovišti. Lízátkový, ale také houbičkový nebo žvýkačkový test, jak bývá označován, je standardně distribuován v baleních po 20 ks. Dostupné bude také balení po 1 ks, a to exkluzivně pouze v síti lékáren Dr. Max, kam dorazí první dodávky za 2-3 týdny.

    Společnost QuickSeal International působí na českém trhu od roku 2008. V současnosti patří ke špičce poskytovatelů diagnostických přístrojů, kterým zajišťuje i odborný servis a pravidelné externí hodnocení kvality. Mezi tisícovkami jejich klientů jsou nemocnice, zdravotnická zařízení, praktičtí lékaři, pediatři, diabetologové a gynekologové.

Kontakt: