Vydáno: 3.4.2008
Lufthansa

V letovém řádu Lufthansy je poprvé přes 200 destinací

  Společnost nabízí zvýhodněné ceny letenek z Prahy do 80 světových měst

  V letošním letním letovém řádu společnosti Lufthansa přibylo 15 nových destinací. Jejich celkový počet se tak zvýšil na 207 v 81 zemích, což je o čtyři státy více než vloni. Provoz na lince Praha–Mnichov převzala po Air Dolomiti partnerská společnost Lufthansy Augsburg Airways se strojem Havilland DHC-8, čímž se zvýšila kapacita tohoto spoje o 22 %. Do Mnichova a Frankfurtu, které jsou pro české cestující branou k celosvětové síti destinací společnosti, létá Lufthansa celkem 70krát týdně. Bratislavu s Mnichovem spojuje celkem 19 letů týdně. S novým letovým řádem připravila Lufthansa pro zákazníky cestující z Prahy dosud největší nabídku letenek za zvýhodněnou cenu do osmdesáti destinací v Evropě, Americe, Asii a Africe. Kompletní přehled tarifů a destinací v této nabídce najdete na internetových stránkách www.lufthansa.com.

  Expanze globální sítě společnosti se zaměřuje především na rostoucí trhy v Severní Americe a Asii. Do těchto regionů přibylo 36 letů týdně na sedmi nových trasách. Přímé spojení s dopravními uzly v Mnichově a Frankfurtu se rozšíří i na další evropské metropole. Do některých z nich bude Lufthansa létat i několikrát denně. V novém letovém řádu platném do 25. října tak přibylo celkem 37 nových tras.ově a 
  Ve srovnání s minulým rokem vzrostla celosvětová přepravní kapacita společnosti Lufthansa o 7,4 %. Kapacita mezikontinentálních spojů se zvýšila o 8,2 %, na evropských linkách o 5,8 %. Letový řád počítá každý týden s celkem 14 224 lety, tedy o 3,9 % více než vloni. Do 124 evropských destinací v 38 zemích směřuje celkem 12 972 letů. Na dálkových linkách se uskuteční 1 258 letů do 43 zemí třech kontinentů.u vybrat z 

  Expanze v Severní Americe
  Lufthansa dále upevňuje svoji pozici v Severní Americe. Cestující si nyní mohou vybrat z 280 letů týdně do 22 metropolí včetně dvou novinek – Calgary a Seattlu. Lufthansa nabízí ze všech společností nejširší škálu tras mezi Evropou a Severní Amerikou. Celkem přímo propojuje 33 párů měst. Zpáteční letenku do Calgary nyní společnost nabízí za 22 850, do Toronta za 19 900 a do Seattlu za 19 450 korun. Do nejvyhledávanějšího cíle v USA, New Yorku, je možné letět již za 14 850 korun včetně všech poplatků.

  Růst v Asii
  Lufthansa nově zavedla lety z Frankfurtu do Nanjingu a z Mnichova do Shenyangu. Jen do Číny Lufthansa z mnichovského a frankfurtského dopravního uzlu létá 58krát týdně. V centru pozornosti společnosti nadále zůstávají Indie a Singapur. Na linkách do Indie Lufthansa udržuje svoji vůdčí pozici s 50 lety týdně. Zaváděcí cena zpáteční letenky do čínského Nanjingu včetně všech poplatků začíná již na 18 290 korunách, letenka do olympijského Pekingu stojí 19 900 korun, do Šanghaje pak 18 350 korun.estinací v 

  Nové linky do Afriky
  Malabo v Rovníkové Guineje a Luanda v Angole jsou dvě nové destinace v Africe, kam společnost létá z Frankfurtu. Obě metropole mají klíčový význam především díky ropným ložiskům. Do populární turistické destinace Káhiry se nyní dá z Prahy letět již za 12 550, do hlavního města Alžíru pak za 16 190 korun.

  Více destinací ve střední a východní Evropě
  Nový letový řád přináší také novinky týkající se vnitroevropských letů. Nejen firemní klientele jsou určeny nové spoje z Frankfurtu do Bergenu, Bristolu a Billundu nebo z Mnichova do Klagenfurtu a Bilbaa. Společnost významně expanduje i na trzích střední a východní Evropy. Několik německých letišť je nově přímo spojeno s polskými městy Krakov, Vratislav (Wrocław) a Gdaňsk. Čtvrtou destinací v Rumunsku se stalo město Cluj, kam aerolinka létá z Mnichova. Ceny letenek do evropských destinací začínají již na 3 190 korunách včetně všech poplatků a tax. Například do Madridu je možné letět za 5 590, do Nice za 6 950 a do Barcelony za 5 790 korun.

  Informace o speciálních tarifech
  Úplnou nabídku cenově zvýhodněných letenek najdete na internetových stránkách www.lufthansa.com v sekci „Top Offers“. Uvedené ceny platí pro letenky zakoupené do 20. dubna 2008 s odletem do konce května.

Kontakt: