Vydáno: 22.1.2008
Lufthansa

Zprávy - leden

  Rostoucí poptávka po individuální letecké přepravě
  Lufthansa buduje vlastní letku
  Dva roky po prvním představení konceptu individuální letecké dopravy nazvaného Lufthansa Private Jet zaznamenává společnost rostoucí poptávku po službách v této oblasti. Lufthansa se proto rozhodla investovat do vlastních strojů a významně tak rozšířit nabídku v tomto segmentu služeb. Přepravce předpokládá, že vlastní letouny nasadí do provozu již toto jaro. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Lufthansa Technik uvádí do provozu historický letoun Lockheed Super Star
  První lety jsou plánovány na rok 2010
  Nadace Deutsche Lufthansa Berlin-Stiftung požádala společnost Lufthansa Technik o zrestaurování historického letounu Lockheed do provozuschopného stavu. Lockheed L1649A Super Star se v roce 1958 stal prvním strojem v letce společnosti, který byl schopen přeletět Atlantik bez doplňování paliva. První let restaurovaného letounu je plánován na rok 2010. Spolu se strojem Ju 52, který se zapsal do historie v prvních letech existence společnosti Lufthansa, bude čtyřmotorový Super Star dnešním cestujícím připomínat milníky poválečného letectví. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>. Fotografie v tiskové kvalitě jsou zde>>.

  Lufthansa dokončila hangár pro A380
  Dvacet měsíců po zahájení stavby Lufthansa Technik otevřela první část nového hangáru učeného pro údržbu nových Airbusů A380. Na ploše 25 000 metrů čtverečních je dostatek prostoru pro současný servis dvou strojů typu A380 nebo třech Boeingů 747 Jumbo. „Frankfurt se stane servisní základnou pro celkem patnáct Airbusů A380. Naše investice v Porýní podpoří rozvoj a zaměstnanost v celé oblasti. S dokončením stavby nového hangáru jsme již plně připraveni na dodávku prvního z objednaných strojů. Ta potvrdí význam frankfurtského letiště jako jednoho z nejvýznamnějších dopravních uzlů světa,“ uvedl Wolfgang Mayrhuber, generální ředitel společnosti Lufthansa. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Lufthansa letos plánuje přijmout 4 300 nových zaměstnanců
  Společnost plánuje růst i v letošním roce. V očekávání další expanze letos přijme na 4 300 nových zaměstnanců. Potřeba nových pracovníků je zvláště patrná v provozních oblastech. Lufthansa nabízí 2 000 pracovních míst pro palubní personál a 1 000 zaměstnanců pro obsluhu cestujících na letištích v Mnichově a Frankfurtu. Až 360 adeptů nastoupí letos pilotní výcvik v brémském institutu pro výcvik komerčních pilotů. Skupina Lufthansa dále nabízí 325 pozic pro uchazeče s odborným vzděláním a 600 volných míst pro uchazeče s akademickým vzděláním. Zájemci o zaměstnání mohou využít služeb portálu www.be-lufthansa.com, kde jsou ke stažení zveřejněny všechny kvalifikační požadavky. Skupina Lufthansa v současnosti zaměstnává více než 105 000 lidí, z toho 65 000 v Německu. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Dvě nové destinace v olympijské Číně
  Lufthansa rozšiřuje nabídku destinací v Číně ze tří na pět. Od léta tohoto roku se tak stane první evropskou společností, která bude létat přímo z Frankfurtu do Nanjingu a z Mnichova do Shenyangu. Tyto dvě destinace přibudou k již zavedeným linkám do Pekingu, Šanghaje a Kantonu. Na obě nové linky budou nasazeny stroje Airbus A340-300 s 221 místy v první, business a ekonomické třídě. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Hvězdná kuchařka Anne-Sophie Pic sestavila exkluzivní menu
  Do konce února mají cestující v první a business třídě dálkových letů možnost ochutnat menu světově proslulé šéfkuchařky. Anne-Sophie Pic z restaurantu Maison Pic v jihofrancouzském Valence sestavila speciální menu určené pasažérům společnosti Lufthansa v rámci programu Star Chefs. V první třídě se bude servírovat například artyčoková terina s omáčkou s mořských plodů, pečené holoubě v ořechové krustě se zrníčky merlíku, datlemi a mátou. V třídě business se cestující mohou těšit na delikatesy jako marinovaný roast beef na houbách s grilovanou cuketou nebo uzený mečoun s bazalkovým crème fraîche a rattatouille. Déle bude na výběr tilapia v mandlové krustě podávaná s cibulovo-čekankovým fondue a rýží. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Nový přímý spoj do Angoly
  Lufthansa rozšiřuje nabídku letů do rozvíjejících se destinací na africkém kontinentě. Od 1. dubna bude společnost nově létat z Frankfurtu do angolského hlavního města Luanda. Jednou týdně tam bude letoun typu Airbus A340-300 dopravovat až 221 pasažérů. „Včetně této nové destinace budeme mít v letovém řádu do Afriky již 15 destinací,“ uvedl Dr. Karl Rudolf Rupprecht, viceprezident frankfurtského dopravního uzlu. „Přímé letecké spojení s Angolou umožní lepší přístup do celého regionu, jehož význam je klíčový zejména pro ropný a těžební průmysl. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  S Lufthansou na EURO 2008
  Lufthansa bude jedinou leteckou společností zajišťující letecké spojení se všemi městy pořádajícími EURO 2008. O pořadatelství 31 zápasů v termínu od
  7. do 29. června se dělí Vídeň, Salcburk, Innsbruck, Klagenfurt, Basilej, Curych, Bern a Ženeva. Německý národní přepravce bude zajišťovat lety do všech uvedených měst z mnichovského dopravního uzlu. Příznivci fotbalu tak budou mít příležitost navštívit všechna sportoviště rychle a v pohodlí. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon LH_zpravy_0801_cz.doc