Vydáno: 27.3.2008
CzechINVENT

Nové obchodní příležitosti pro české firmy ve Spojených arabských emirátech

  Česká technologická agentura CzechINVENT oznámila, že v rámci svého kontraktu na rozvoj technologické zóny ve Spojených arabských emirátech připravuje výstavbu integrovaného business parku s názvem „Navigator Business Campus“. Park bude umístěn na okraji města Ras al Khaimah City směrem na Dubaj, blízko čtyřproudé dálnice, po které je možné se do Dubaje dostat za 45 minut. Je koncipován jako místo, z něhož budou firmy řídit své aktivity ve Spojených arabských emirátech či v širším regionu. Výstavba Navigator Business Campus je velkou příležitostí pro české dodavatelské firmy i pro ty české společnosti, které chtějí podnikat v zemích Středního východu a Afriky a mít možnost umístit své kanceláře v business parku s „českými kořeny“.

  „Cílem projektu o investičních nákladech 6,5 miliardy korun je vytvořit integrované, provozně úsporné podnikatelské prostředí pro technologické firmy a společnosti působící v oblasti strategických služeb,“ říká Radomil Novák, prezident agentury CzechINVENT, který v Ras al Khaimah působí již od podzimu 2007. Podle Nováka nabídne první fáze výstavby více než 45 tisíc metrů čtverečních vývojových a kancelářských prostor, ubytování pro pracovníky a management společností, dále komerční prostory, business hotel, obchody, školku, sportovní areál a park. Součástí navrhovaného řešení jsou nízkoenergetické budovy a využití solární energie, což přispěje k nízkým provozním nákladům. Projekt je tedy významnou obchodní příležitostí nejen pro české stavební, ale rovněž technologické firmy dodávající moderní technologie s nízkými nároky na spotřebu energií a současně šetrné k životnímu prostředí.

  Výstavba Navigator Business Parku bude zahájena na přelomu letošního a příštího roku, dokončení první fáze projektu je plánováno na rok 2010. Projekt je umístěn v zóně volného obchodu emirátu Ras al Khaimah. Je navržen jako alternativní řešení pro firmy, které chtějí proniknout na rychle se rozvíjející trhy v Perském zálivu, ale chtějí se vyhnout rapidně rostoucím cenám nemovitostí, služeb a dopravním problémům v Dubaji.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Petr Blažek
  GSM: +420 602 389 167
  E-mail: petr.blazek@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon CzechINVENT_emiraty.doc