Vydáno: 1.11.2012
UPS

UPS rozšiřuje svou celosvětovou zdravotnickou síť o tři nová distribuční centra v asijsko-pacifickém regionu

  Díky distribučním centrům v Chang-čou, Šanghaji a Sidney se prostor pro přepravu zdravotnického materiálu v asijsko-pacifickém regionu rozšíří o 35.000 metrů čtverečních

  ATLANTA, 1. listopadu 2012 –UPS (NYSE: UPS) nedávno oznámila významnou expanzi své celosvětové distribuční sítě zaměřené na přepravu zdravotnických zásilek v asijsko-pacifickém regionu. Tří nejmodernější distribuční centra otevřela v Chang-čou (Hangzhou) a Šanghaji v Číně a v australském Sydney. Díky novým distribučním centrům se celkový počet zdravotnických center UPS, které představují plochu více než 0,5 milionu čtverečních metrů, zvýšil na 36 na celém světě. Jejich otevření je součástí strategie UPS, která chce prostřednictvím investic do globální zdravotnické sítě uspokojovat stále rostoucí potřeby svých globálních zdravotnických zákazníků.

  Otevření nových distribučních center bylo ovlivněno trendem rostoucí globalizace a nárůstem spotřeby zdravotnických výrobků na nově vznikajících trzích. Společně s již existujícím zdravotnickým distribučním centrem UPS v Singapuru, které bylo otevřeno v roce 2011, jsou využívána k distribuci jak nadnárodními, tak i regionálními výrobci zaměření na oblast zdravotnictví napříč asijsko-pacifickým regionem. Nová distribuční centra o celkové rozloze 35.000 metrů čtverečních prostor, specializovaná na maximálně vyhovující přepravu zdravotnických zásilek, jsou navržena tak, aby uspokojila potřeby farmaceutických a biotechnologických společností a firem zaměřených na lékařská zařízení.

  „V přepravě zdravotnických zásilek je Asie naším nejrychleji rostoucím trhem. Sledujeme nárůst aktivit v tomto regionu, především pak v Číně, kde rostoucí poptávka po akutní a soustavné péči zvyšuje potřebu spolehlivých, flexibilních a plně vyhovujících dodavatelských řetězců, které obslouží tento vysoce dynamický trh,“ uvedl Bill Hook, víceprezident pro globální strategii Healthcare Logistics společnosti UPS. „Zdravotnictví je pro UPS klíčovou oblastí. Pokračující investice do této oblasti v Asii, jakož i v ostatních částech světa, jsou naším závazkem. Jsou načasovány podle potřeb trhu – často je však i předcházejí – tak, aby podpořily růstovou strategii našich klientů v klíčových regionech.

  Mezi specifika nových distribučních zařízení patří:

  Chang-čou (Hangzhou)
  Certifikované zdravotnické distribuční zdravotnické zařízení v čínském Chang-čou o rozloze 22.000 čtverečních metrů bylo otevřeno ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Bylo navrženo tak, aby podpořilo rostoucí počet farmaceutických firem s výrobními operacemi v Číně.

  Šanghaj
  Nedávno otevřené centrum o rozloze 7575 metrů čtverečních, umístěné v oblasti volného obchodu Waj-kao-čchiao (Waigaoqiao), bylo navrženo tak, aby odpovídalo potřebám trhu lékařských zařízení. Je klíčovým uzlem pro vstup na jeden z největších spotřebních trhů zaměřených na zdravotnické výrobky. Blízkost oblasti volného obchodu Waj-kao-čchiao a mezinárodního leteckého hubu UPS v Šanghaji umožňuje společnosti UPS poskytovat řešení integrovaného dodavatelského řetězce na zdravotnickém trhu.

  Mezinárodní letecký hub UPS v Šanghaji odbaví 82 letů týdně; představuje klíčovou bránu pro zásilky do Číny, jakož i pro zásilky směřující z Číny do ostatních částí světa.

  Sydney
  Distribuční centrum UPS v Sydney o rozloze 5388 metrů čtverečních zaměřené na přepravu zdravotnických zásilek bylo otevřené ve třetím čtvrtletí tohoto roku. Pro mnoho nadnárodních i regionálních firem, které plánují distribuci v Sydney se zaměřením na regionální trhy, představuje australské distribuční centrum UPS rychlý obrat zásilek včetně jejich doručení do druhého dne.

  „Tři nová distribuční centra společně s již existujícím centrem v Singapuru, strategicky rozmístěná na klíčovém rostoucím zdravotnickém trhu asijsko-pacifického regionu, jsou zaměřena na podporu našich klientů a jejich expandující podnikatelských aktivit,“ uvedl Craig Foster, senior viceprezident Supply Chain a Healtcare Logistics UPS pro oblast asijsko-pacifického regionu. „UPS neustále zaujímá vstřícný postoj ke globální strategii zaměřené na přepravu zdravotnických zásilek. Všechna naše distribuční centra na celém světě jsou zřízena v souladu s vysokými standardy kvality péče, které odpovídají požadavkům místních kontrolních institucí.“

  Více informací o službách UPS zaměřených na přepravu zdravotnických zásilek naleznete na www.ups.com/healthcarelogistics.

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení přepravy zásilek a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. Své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Adresa internetových stránek společnosti je www.ups.com, korporátní blog naleznete na www.blog.ups.com. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici na www.pressroom.ups.com/RSS.

Kontakt: