Vydáno: 9.5.2002
Alliance Unichem

Rychlejší spojení zrychlí dodávky léků

  Praha 9. května 2002– Rychlejší distribuci léčiv a zdravotnického materiálu lékárnám a tím pacientům umožní nové telekomunikační řešení velkoobchodního distributora, společnosti Alliance Unichem CZ. Na základě nově uzavřené smlouvy se poskytovatelem telekomunikační infrastruktury stala společnost KPNQwest/GTS. Ta bude pro společnost Alliance Unichem CZ zajišťovat hlasové a datové služby a připojení k internetu o reálné přenosové rychlosti 128 kbps za sekundu.

  Společnost Alliance UniChem CZ vznikla v září 2000 sloučením společností PLUS s.r.o. a Pragopharm s.r.o., do kterých v roce 1999 kapitálově vstoupila Alliance Santé S.A., součást Alliance UniChem plc. Společnost Alliance UniChem plc. je druhý největší evropský distributor léčiv, zdravotnického materiálu a ostatního doplňkového sortimentu. Má více než 60 000 zákazníků v řadě evropských zemí včetně České republiky.

  Společnost KPNQwest/GTS jako největší alternativní operátor a poskytovatel internetových a datových služeb vznikla počátkem května provozním sloučením společností GTS Czech a KPNQwest Czechia. V Evropě nyní provozuje 25 000 kilometrů dlouhou síť optických kabelů s připojením v 60 evropských velkoměstech a 14 metropolitních sítích.


  Kontakt:
  Alliance Unichem CZ
  Ing. Jiří Vaněk
  Tel.: 02- 20 195 102
  E-mail: jiri.vanek@alliance-unichem.cz

  Donath-Burson-Marsteller
  Alena Ratajová
  GSM: 0602- 389 165
  alena_ratajova@cz.bm.com

Soubory ke stažení:

Document Icon AllianceUnichem.doc