Vydáno: 19.2.2008
Lufthansa

Zprávy - únor

  Lufthansa přidá 180 letů týdně z Mnichova
  Cluj – nová destinace v Rumunsku
  Lufthansa dále rozšiřuje počet letů a destinací z mnichovského dopravního uzlu. Do letního letového řádu přibude Cluj, Bilbao a Klagenfurt a počet letů se týdně zvýší o 180. Nový spoj s denní frekvencí do rumunské Kluže začne létat 31. března. Po Bukurešti, Sibiu a Temešváru se bude jednat o čtvrté rumunské město, kam bude společnost létat přímo z Mnichova. Počet spojů tak vzroste na 54 týdně. Kluž je ekonomickým centrem Sedmihradska (Transylvánie) a třetím největším městem Rumunska se spádovou oblastí čítající 2,5 milionu obyvatel. Společnost v létě obnoví také spoje do letovisek v Larnace a Malaze. U dalších spojů bude navýšena letová frekvence. “Tato významná expanze služeb nabídne z Mnichova více přímých letů jak firemní, tak soukromé klientele,” uvedl Thomas Klühr, ředitel mnichovského letištního uzlu. Lufthansa nabídne v létě z Mnichova přes 5 000 letů do 90 evropských destinací týdně. Do Mnichova současně umístí další tři letouny Airbus A321, z nichž každý pojme 190 pasažérů. Celkový počet strojů pro středně dlouhé tratě tak v Mnichově vzroste na 102.

  Nový spoj do Rovníkové Guiney
  V letním letovém řádu přibude spoj do hlavního města Rovníkové Guiney Malabo, Tam také budou od 1. dubna budou lety směřující z Frankfurtu do nigerijského Abuja mezipřistávat. Lufthansa na tuto trasu nasadí Airbus A330-300. Malabo je po angolské Luandě druhou africkou destinací, která přibude v letním letovém řádu. Stejně jako Angola je Rovníková Guinea z velké části závislá na těžbě a exportu ropy. Celkem bude německý národní přepravce nabízet v letním letovém řádu 67 letů týdně do patnácti destinací ve dvanácti afrických zemích. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>. Fotografie v tiskové kvalitě jsou zde>>.

  Zátěžové testy sedaček
  Společnosti Lufthansa ještě nikdy v historii nepřepravila tolik pasažérů jako vloni. Celkem 56 milionů cestujících proletělo na palubách jejích letounů na 118 miliard kilometrů. To odpovídá téměř třem milionům cest kolem světa. Nejdelší trasou bez mezipřistání byl 13,5 hodinový let z Frankfurtu do Buenos-Aires o délce trasy 11 490 kilometrů. Pro pohodlí při letu jsou zvláště důležité komfortní a odolné sedačky. Například sedadla v Business Class na dálkových letech procházejí zátěžovými testy, při kterých je každý možný pohyb simulován sto tisíckrát. Taková zátěž odpovídá osmiletému používání. Stejně odolné musejí být potahy sedaček, v běžném provozu jsou odírány patnáct hodin denně, měnit se ale musí jen jednou za čtyři roky. Naproti tomu sedačky v průměrném automobilu jsou zatíženy jen 43 minut denně, potahy by tak měly vydržet 84 let. Fotografie v tiskové kvalitě jsou zde>>.

  Ženy upřednostňují Lufthansu
  Nejžádanějším zaměstnavatelem pro ženy je Lufthansa. Odhalil to průzkum společnosti Access mezi absolventkami vysokých škol s praxí kratší, než sedm let. Společnost Lufthansa uvedlo jako nejzajímavější německou firmu 20,4 % z 625 respondentek. A netvrdí to jen ženy. Také mužští absolventi považují německého leteckého přepravce za nejlepšího zaměstnavatele. Tuto skutečnost potvrdil loňský průzkum týdeníku Wirtschaftswoche provedený mezi 11 750 absolventy univerzit. Ženy tvoří v Lufthanse 43,7 % ze všech zaměstnanců.

  Nové lety do norského Bergenu
  Od 30. března bude Lufthansa létat dvakrát denně z Frankfurtu také do Bergenu. Po Oslu a Stavangeru se tak Bergen stává již třetí norskou destinací německého dopravce dosažitelnou z Frankfurtu bez mezipřistání. “Novou linkou do Bergenu spojujeme naše největší letiště s populárním turistickým regionem, který je také významným ekonomickým centrem,” uvedl Karl-Rudolf Rupprecht, ředitel Frankfurtského letištního uzlu. Druhé největší město v Norsku leží na západním pobřeží a má 250 000 obyvatel. Jeho ekonomiku významně ovlivňuje norský ropný průmysl. V Bergenu je také velký námořní přístav, významný pro stavbu lodí a rybolov. Dalšími důležitými obory jsou strojírenství, slévárenství, textilní a elektrotechnický průmysl. Bergen je považován za jedno z nejkrásnějších skandinávských měst, a proto je také vyhledávanou turistickou destinací. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

  Business Traveller Awards: Lufthansa oceněna v osmi kategoriích
  Čtenáři magazínu Business Traveller Deutschland ohodnotili v roce 2007 společnost Lufthansa jako nejlepší celkem v osmi kategoriích. Firemní cestující udělili společnosti nejvyšší ohodnocení za dodržování přísných bezpečnostních standardů. Z průzkumu magazínu dále vyplynulo, že Lufthansa vyniká také ve službách na vnitrostátních i evropských linkách a spojích do Severní a Jižní Ameriky, na střední východ a do Afriky. Internetové stránky www.lufthansa.com byly čtenáři ohodnoceny jako nejlepší již třetí rok po sobě. Celý text v angličtině je zde>> a v němčině zde>>.

Kontakt:
  Donath-Burson-Marsteller
  Jan Laštovička
  GSM: +420 602 389 165
  E-mail: jan.lastovicka@bm.com

  Soubory ke stažení:

  Document Icon LH_zpravy_0802_cz.doc