Vydáno: 9.5.2016
UPS

Partnerství UPS, Zipline a aliance Gavi umožní přepravu očkovacích látek pomocí dronů

  UPS VYTVOŘÍ GLOBÁLNÍ PARTNERSTVÍ SE SPOLEČNOSTÍ ZIPLINE A ALIANCÍ GAVI,
  SPOLEČNĚ TRANSFORMUJÍ PŘEPRAVU HUMANITÁRNÍ POMOCI A ŽIVOT ZACHRAŇUJÍCÍCH OČKOVACÍCH LÁTEK POMOCÍ DRONŮ

  Síť bezpilotních letounů ve Rwandě může být vzorem pro ostatní země

  ATLANTA, USA, 9. května 2016 – Nadace UPS (UPS Foundation) (NYSE: UPS) dnes oznámila uzavření partnerství se společností Zipline specializující se na robotiku se sídlem v Kalifornii a Světovou aliancí pro očkování a imunizaci (Gavi). Společně se budou zabývat využitím bezpilotních letounů (dronů) s cílem celosvětově transformovat způsob přepravy život zachraňujících léčivých přípravků, jako jsou krev a očkovací látky.

  Velmi často se nezbytné léčivé přípravky zkazí, anebo se nedostanou k těm, kteří je naléhavě potřebují. Toto partnerství soukromého a veřejného sektoru zaměřené na záchranu lidských životů a ochranu zdraví v nejodlehlejších částech světa propojuje zkušenosti v celosvětové logistice a přepravě zdravotnických zásilek pomocí chladicího řetězce UPS, lokální přepravní síť bezpilotních letounů Zipline a zkušenosti aliance Gavi v rozvojových zemích.

  Nadace UPS udělila na podporu spuštění této iniciativy ve Rwandě grant ve výši 800 tisíc dolarů.

  „Partnerství veřejného a soukromého sektoru je klíčové pro řešení mnoha celosvětových problémů, každý partner k němu přispívá svou odborností,“ uvedl Eudardo Martinez, prezident Nadace UPS a vrchní ředitel UPS pro oblast diverzity a inkluze. „UPS se neustále snaží zlepšovat logistiku humanitární pomoci, která zachraňuje lidské životy. Jsme hrdí na naše partnerství s aliancí Gavi a společností Zipline, umožňuje nám rozšířit novátorské návrhy rwandské vlády v celosvětovém měřítku..“

  „Nové partnerství, které v nás budí nadšení, je nejlepší ukázkou novátorství UPS. K jeho uzavření vedly dobré důvody a představuje mimořádný potenciál pro zbytek globální sítě UPS,“ uvedl Marcin Krzak, country manager pro Českou republiku, Slovensko a Ukrajinu. „Přestože je příliš brzy na hodnocení, zda se drony osvědčí také v České republice, dveře k novým příležitostem jsou otevřeny a my je nadšeně vítáme.“

  Drony Zipline, které denně zajistí přepravu až 150 zásilek krve do 21 transfuzních stanic v západní části země, chce vláda Rwandy začít používat ještě v tomto roce. Podle Celosvětové zdravotnické organizace (WHO) má Afrika nejvyšší úmrtnost matek na poporodní krvácení ve světě, dostupnost život zachraňujících krevních transfuzí je pro ženy na tomto kontinentu klíčová.

  „Partnerstvím s UPS a Zipline vstupujeme do nových teritorií přepravy zdravotnické pomoci,“ uvedl Dr. Seth Berkley, generální ředitel Světové aliance pro očkování a imunizaci Gavi. „Doručování vakcín do vzdálených oblastí je něco zcela jiného a s napětím očekáváme, zda bezpilotní letadla mohou zajistit bezpečnou a efektivní přepravu vakcín určených dětem z často obtížně dostupných oblastí.

  Zatímco domácí síť bezpilotních letadel ve Rwandě je zaměřena primárně na dodávky krve, podle plánu se má iniciativa rozšířit o očkovací látky, léky na HIV/AIDS, malárii, tuberkulózu a mnoho dalších nepostradatelných léčiv zachraňujících lidské životy.

  „Nemožnost přepravit život zachraňující léky k těm, kteří je naléhavě potřebují, je každý rok příčinou milionů úmrtí, kterým lze předejít. To chce uzavřené partnerství jednou provždy eliminovat,“ uvedl generální ředitel společnosti Zipline Keller Rinaudo. „Odbornost a vize UPS, aliance Gavi a rychlá přeprava pomocí dronů Zipline nám umožní zachránit tisíce životů, což bylo dříve považováno za nemyslitelné.“

  Nadace UPS (UPS Foundation)

  UPS (NYSE: UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladu, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, která podporuje programy zaměřené na dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS, založená v roce 1951, je odpovědná za pomoc při odstraňování překážek pro zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2015 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 110 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/Foundation, zprávy o UPS jsou k dispozici na pressroom.ups.com.

  Světová aliance pro očkování a imunizaci (Gavi)

  Světová aliance pro očkování a imunizaci (Gavi) představuje partnerství veřejné a soukromé sféry, které se spravedlivějším rozdělením očkovacích vakcín mezi obyvatele zemí s nižšími příjmy zasazuje o záchranu životů dětí a ochranu zdraví. Aliance Gavi sdružuje rozvojové země a dárcovské vlády, Světovou zdravotnickou organizaci, nadaci UNICEF, Světovou banku, výrobce očkovacích látek, technické agentury, občanské společnosti, nadaci Billa & Melindy Gatesových a další oborové partnery. Gavi používá inovační mechanismus financování, kdy se na spolufinancování podílí země příjemce. Tím je zajištěno bezpečné financování a přísun odpovídajících dodávek kvalitních vakcín. Od roku 2000 Gavi přispěla k naočkování 500 milionů dětí a k odvrácení zhruba 7 milionů úmrtí.

  Zipline International, Inc.

  Společnost Zipline se sídlem v Kalifornii je zaměřená na robotiku. Ve spolupráci s vládami usiluje o spolehlivé doručení léčivých přípravků na místo určení. V rámci dlouhodobé mise firma prosazuje promptní doručení na celém světě, léky a další výrobky mají být dodány na vyžádání, bez spotřeby kapky benzínu. Zipline podporuje řada prozíravých světových investorů, mezi něž patří: Sequoia Capital, Google Ventures, SV Angel, Subtraction Capital, zakladatel Yahoo Jerry Yang, spoluzakladatel Microsoftu Paul Allen a Stanfordova univerzita.

Kontakt: