Vydáno: 30.6.2020
UPS

UPS zveřejnila 18. výroční Zprávu o udržitelnosti, hlásí úspěch

  UPS ZVEŘEJNILA 18. VÝROČNÍ ZPRÁVU O UDRŽITELNOSTI, HLÁSÍ ÚSPĚCH

  • Oznamuje dosažení čtyř cílů pro rok 2020, o rok dříve
  • Dosáhla vedoucího postavení v souhrnném výkaznictví a zveřejňování zpráv
  • Vydává svoji vůbec první zprávu Rady pro environmentální účetní standardy (SASB)

  ATLANTA, 30. června 2020 – Společnost UPS (NYSE: UPS) dnes zveřejnila 18. výroční Zprávu o udržitelnosti „Zrychlení zavádění udržitelných řešení“. Digitální zpráva je plně interaktivní a podrobně popisuje úsilí vynaložené v loňském roce pro dosažení cílů udržitelnosti firmy pro roky 2020 a 2025, jež jsou v souladu s firemní strategií.

  Nejvýznamnější je překonání čtyř cílů, a to o rok dříve, které zahrnují:

  • 123,8 mil. USD na charitativní příspěvky,
  • 21,7 mil. dobrovolnických hodin odvedených zaměstnanci,
  • 15,4 mil. vysazených stromů a
  • snížení autonehod o 3,1 %.

  „Společnost UPS si v roce 2016 stanovila cíle udržitelnosti, kterými se zaměřila na dopady svých aktivit na životní prostředí, zlepšení programů zaměřených na bezpečnost a podporu komunit, v nichž žijeme a pracujeme,“ uvedla Suzanne Lindsay-Walker, chief sustainability officer a vice president of environmental affairs společnosti UPS. „Věříme, že si naši zákazníci a zúčastněné strany zaslouží absolutně spolehlivé informace o udržitelném rozvoji. Proto jsme také lídrem v oboru v souhrnném výkaznictví a zveřejňování zpráv o udržitelnosti, které splňují globální standardy.“

  Společnost UPS také zveřejňuje stále více firemních informací pro investory vydáním první Zprávy Rady pro environmentální účetní standardy (SASB). Zpráva umožňuje investorům snadněji porovnávat společnosti v rámci jednoho odvětví i napříč odvětvími. Zdůrazňuje také závazek firmy i nadále propojovat obchodní požadavky se strategiemi udržitelnosti včetně pokračujícího úsilí v oblasti alternativních paliv.

  V poslední dekádě UPS investovala více než 1 miliardu dolarů do vozidel na alternativní paliva a s moderními technologiemi a do podpůrné infrastruktury. Společnost je nyní největším uživatelem obnovitelného zemního plynu v dopravním průmyslu a vlastní vozový park s více než 10 300 vozidly na alternativní paliva s pokročilými technologiemi. Nedávno UPS zveřejnila svůj plán do roku 2022 nakoupit více než 6 000 kamionů na zemní plyn. A v lednu oznámila investici do britského technologického startupu Arrival a zavázala se ke koupi 10 000 elektrických dodávek.

  Nadace UPS překonává cíle

  Nadace UPS, která ve spolupráci s programy udržitelného rozvoje UPS podporuje environmentální i sociální cíle, dnes oznámila, že překonala cíle v oblasti výsadby stromů a dobrovolnictví zaměstnanců. Od roku 2015 bylo v 58 zemích vysazeno více než 15,4 milionu stromů, což napomáhá získávat další zdroje potravy a pracovní místa. Dalšími plusy jsou ochrana před extrémním počasím, klimatickými jevy a erozí a zajištění čistšího vzduchu pro příští generace. Úspěch je výsledkem angažovanosti zaměstnanců a spolupráce s předními environmentálními neziskovými organizacemi podporovanými financováním Nadace UPS, včetně Nadace Arbor Day, The Nature Conservancy, organizací Earth Day Network, Keep America Beautiful, National Park Foundation a Světového fondu na ochranu přírody (WFF).

  Společnost překročila své cíle i v oblasti dobrovolnictví zaměstnanců, které bylo od roku 2011 podpořeno 60% nárůstem dobrovolnických hodin; dobrovolnické hodiny představovaly více než 533 milionů dolarů věnovaných na podporu tisíců neziskových organizací po celém světě. Společnost UPS byla nedávno jmenována laureátem ceny The Civic 50 udílenou Points of Light, největší světovou organizací zabývající se dobrovolnictvím. Ocenění řadí společnost UPS mezi 50 nejvýznamnějších společností v USA, které podporují komunity.

  Také v oblasti sociální odpovědnosti podnikla společnost UPS kroky k řešení rasové nerovnosti mobilizací své pracovní síly a sítě neziskových organizací, aby dosáhla smysluplných výsledků. Nové, přesně cílené úsilí zahrnuje podporu legislativy proti zločinům z nenávisti, financování programů na podporu zaměstnanosti, vzdělávání, malých podniků, advokacii a reformu a další příslib jednoho milionu hodin dobrovolnické práce zaměstnanců UPS na podporu mentoringu a vzdělávacích programů v opomíjených černošských komunitách.

  Jako přední firma v oblasti firemní udržitelnosti vydává společnost UPS každoročně od roku 2003 výroční Zprávu o udržitelnosti a od roku 2009 včetně externích záruk. Společnost UPS dokončila první hodnocení udržitelnosti v roce 2011 a nadále pokračuje v tradici transparentního zveřejňování souhrnných zpráv na úrovni standardů GRI. Samostatný index společenské odpovědnosti GRI, externě zajištěný společností Deloitte & Touche LLP, poskytuje podrobnosti o přístupu, datech a zásadách řízení udržitelnosti UPS.

  Aktuální Zprávu o udržitelnosti UPS si můžete přečíst zde.


  Společnost UPS

  UPS (NYSE:UPS) je světový lídr v oblasti logistiky a nabízí širokou škálu řešení včetně přepravy balíků a nákladní přepravy, usnadnění mezinárodního obchodu a rozvoje pokročilých technologií, díky kterým lze efektivněji řídit dění v obchodním světě. Hlavní sídlo společnosti je v Atlantě, USA. UPS své služby poskytuje ve více než 220 zemích a teritoriích světa. Společnost UPS byla časopisem Newsweek označena za nejvíce zákaznicky orientovanou americkou firmu (America’s Best Customer Service) v oblasti zasilatelství a distribuce; podle časopisu Forbes je firma Nejhodnotnější značkou v dopravě (Most Valuable Brand in Transportation); UPS je vysoce ceněna i podle dalších prestižních hodnocení – v oblasti sociální odpovědnosti podle žebříčku JUST 100, indexu Dow Jones Sustainability World a kvocientu Harris Poll Reputation. Informace o společnosti naleznete na ups.com nebo pressroom.ups.com a korporátní blog na ups.com/longitudes. Firemní online newsletter UPS Horizons zaměřený na trvalou udržitelnost je na ups.com/sustainabilitynewsletter. Novinky a zprávy UPS jsou k dispozici také prostřednictvím Twitteru na @UPS_News, poslat zásilku je možné přes ups.com/ship.


  Nadace UPS (UPS Foundation)

  Od svého vzniku v roce 1907 si UPS vybudovala tradici odpovědné firmy se zájmem o dění v komunitách, která podporuje programy, jež vytváří dlouhodobá řešení potřeb komunit. Nadace UPS založena v roce 1951 řídí občanské programy a je odpovědná za pomoc, jež usnadňuje zapojování komunit do místních, národních a globálních celků. V roce 2018 UPS a její zaměstnanci včetně těch, kteří již odešli do důchodu, darovali na charitativní účely po celém světě více než 123,8 milionů dolarů. Informace o Nadaci UPS naleznete na UPS.com/Foundation a na Twitteru @UPS_Foundation.

Kontakt: